fbpx

FAQ - balony na hel

Jakie balony można pompować helem? Helem można napompować zarówno balony lateksowe(gumowe), jak i balony foliowe. Wybierz te, które Tobie najbardziej odpowiadają albo zaszalej i połącz balony foliowe i lateksowe w jednym bukiecie balonowym!

Balony lateksowe napełnione helem unoszą się od 2 do 6 godzin. Po zastosowaniu żelu uszczelniającego Hi Float lub FlyLux wydłużamy ten czas od 2 nawet do 5dni! Dzięki temu możesz zdecydowanie dłużej cieszyć się dekoracją balonową z Twojej imprezy 😉

Balony foliowe napełnione helem unoszą się od ok. tygodnia nawet do miesiąca.

Napełnić helem możemy każdy balon. Jednak aby mógł się unieść musi mieć odpowiedni rozmiar.

Balon gumowy powinien mieć minimum 8 cali, czyli ok. 20cm.

Balon foliowy natomiast od 18 cali – 45cm. Tutaj mamy więcej zmiennych, ponieważ wszystko zależy od wzoru, który wybierzesz na swoją dekorację. Np. cyfry i litery, by mogły się unosić powinny mieć co najmniej 70cm wysokości. 

Balony foliowe w domu możemy nadmuchać za pomocą własnych płuc. Wystarczy mieć słomkę do napojów i umieścić ją w miejscu wyznaczonym do nadmuchania balonu. Nic trudnego!

Balon napełniony helem nie pęka na mrozie. Hel zmniejsza swoją objętość przy niskiej temperaturze, przez co balon się kurczy. Po powrocie do ciepłego miejsca, balon wraca do normalnych rozmiarów. Dlatego nie martw się jeżeli zimą na dworze balony będą wyglądały jakby powietrze
z nich „uciekło”.

Przewiń do góry